تشریح دستگاه تناسلی زنان

شناخت دستگاه تناسلی زنان چگونه باید باشد

تشریح دستگاه تناسلی زنان
تشریح دستگاه تناسلی زنان

تشریح و شناخت دستگاه تناسلی زنان :

دستگاه تناسلی زن از دو قسمت داخل و خارجی تشکیل شده است. قسمت خارجی به ترتیب شامل، برآمدگی ونوس، لبهای بزرگ، لبهای کوچک، کلیتوریس، دهلیز، پرده بکارت دهانه مجرای ادرار و غدد است.

برآمدگی ونوس ( مونس پوییس) 

توده ای است از چربی جلدی و روی استخوان عانه دستگاه تناسلی قرار دارد.

در این ناحیه پس از بلوغ مو می روید که به موی زهار معروف است.

لب های بزرگ ( لب های خارجی)

لب های بزرگ دو چین پوستی هستند که اعضای دستگاه تناسلی زنان را می پوشاند، روی این لب ها موی زهار می روید، این لب ها محافظ خوبی برای قسمتهای لطیف فرج که در داخل قرار دارند می باشد.

لب های کوچک (داخلی)

لب های کوچک دستگاه تناسلی زنان دو قسمت تقریبا قهوه ای رنگ هستند که زیر لب های بزرگ (خارجی) و موازی با آن ها قرار داشته که پس از جدا نمودن لب های بزرگ دیده می شوند. شکل، اندازه و ساختمان لب های کوچک در افراد مختلف متفاوت است گاه آن قدر کوچک است که نامحسوس و گاه به عکس سوراخ داخلی فرج را می پوشاند. در لب های کوچک، عروق اعصاب و بافت ارتجاعی فراوانی وجود دارد که در برابر تحریکات عکس العمل نشان داده و ممکن است محکم و متورم شوند.

کلیتوریس (چوچوله)

در زیر تپه ونوس و در قسمت بالای فرج، جایی که لب های داخلی به هم می رسند،

عضو کوچکی قرار دارد، و با این که از نظر ساختمانی کوچک می باشد (۱ / ۵ تا ۲ سانتی متر) ولی از نظر جنسی حائز اهمیت بوده و بسیار حساس می باشد و تحریک این عضو کوچک اثر غیرقابل وصفی در مقاربت و ارگاسم دارد.

اما این عضو حساس در جایی قرار دارد که هنگام مقاربت با توجه به این که در بالای سوراخ مهبل واقع است با آلت مرد در تماس نبوده و تنها در دخول عمقی می تواند کمی مورد فشار و اصطکاک قرار گیرد. بهتر است قبل از مقاربت به شیوه هایی مورد تحریک قرار گیرد و یا در بعضی از روشهای مقاربت که امکان آن وجود دارد با دست و یا دستگاه لرزننده (VIBRATOR ) تحریک شود.

پایان مطلب : از مقاله جامع درمان سوزاک مردان و زنان دیدن فرمایید.

حتما مطالعه کنید  از بین بردن لکه (بخش اول)

عناوین : شناخت دستگاه تناسلی زنان چگونه باید باشد

مجله اینترنتی پاپلی بخش رابطه زناشویی

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن