درمان عرق کف دست و پا

درمان عرق کف دست در طب سنتی و طب اسلامی ، درمان عرق کف دست و پا در بارداری و کودکان

درمان عرق کف دست و پا
درمان عرق کف دست و پا

تعریق کف دست؛ علل و راه ها 

کف دست و پا و نیز پیشانی بیشتر از جاهای دیگر بدن غدد عرق دارند و این محلها جاهایی هستند که بیش از جاهای دیگر بدن ممکن است عرق کنند تعریق زیاد، ناراحتی شایعی است که در بسیاری از افراد معمولی هم دیده می شود، تنها بعضی از افراد بیشتر از دیگران عرق می کنند و بعضی ها غدد عرق شان با کمترین تحریک، فعال می گردد

چنین تعریقی بیشتر در جوانان و افراد میانسال دیده می شود.

وقتی شما زیاد عرق کنید دردسرهایتان آغاز می شود چون در منزل و محل کار دایم نگران بوی بدن تان هستید و یا دائم نگران هستید که این لکههای زرد عرق روی لباس های شما اثر بگذارند.با مصرف مامها، داروهای ضد عرق و اسپری ها می توان تا حدی بوي بدن را کنترل کرد ولی با عرق کردن کف دست وقتی از حد عادی خارج می شود چه باید کرد؟

فرار از هیجان

عوامل روانی و هیجانات معمولا بیشتر از گرما در تعریق کف دست نقش دارند.

در واقع شما در اثر این که گرمتان شده است ممکن است در ناحیه زیر بغل احساس ترشح عرق کنید ولی در هنگام فشار روحی، کف دستتان ممکن است عرق کند. این مسئله در موقعیت های مهم که فشار روحی نیز وجود دارد بدتر است. در چنین مواقعی سعی کنید که متین و خونسرد باشید. از نوشابه های کافئین دار مثل چای و قهوه که محرک هستند دوری کنید. متأسفانه درمان مؤثری برای کنترل این ناراحتی وجود ندارد. البته نباید انتظار داشته باشید که ناگهان این مشکل شما ناپدید شود. ولی به هر حال راه هایی برای کاهش این مشکل وجود دارد.

چه باید کرد؟

برخی از متخصصان پوست، داروهای ضد عرق کف دست قوی تجویز می کنند. اما مشکل اصلی این است که اگر شما این فرآورده ها را به دستتان بمالید، باعث ایجاد حالت چسبندگی در دستانتان می شود و یا بیش از اندازه کف دست شما را خشک می کنند.

حتما مطالعه کنید  کاندوم چیست

در برخی از موارد، این فرآورده ها در پوست دستتان ایجاد تحریک می کنند. آرام بخش ها و مسکن ها برای موارد شدید و موقعیت های مهم اثر بسیار مؤثری دارند.سایر داروهای خوراکی برای بعضی افراد و برای مواردی که ناراحتی، نقص کاری و یا اجتماعی مهمی ایجاد می کند، ممکن است بسیار اثرگذار باشند.

برای درمان موارد بسیار شدید گاهی می توان برخی از اعصاب سمپاتیک گردنی را قطع کرد. البته این روش بسیار پیچیده است و امکان عوارض بسیار زیادی دارد و باید زیر نظر متخصص مغز و اعصاب انجام شود.فراموش نکنید این حالت فقط برای برخی از افراد که در شرایط بسیار نامساعدی هستند پیش می آید.

نقش تیروئید در تعریق کف دست

وقتی اسم عرق کردن زیاد کف دست به میان می آید خیلی ها سریع انگشت اتهام را به سوی غده تیروئید نشانه می گیرندو این پدیده را به نارسایی غده تیروئید نسبت می دهند ولی نکته اصلی این است که تعریق کف دست بیشتر زمینه اش ژنتیکی است و همیشه نارسایی تیروئید، علت بروز آن نیست.درصد بسیار کمی از افرادی که از تعریق بیش از اندازه کف دست رنج می برند دچار اختلالات تیروئید هستند.جلوگیری از اضطراب تا حد زیادی در کاهش تعریق مؤثر است.

شستن دست ها و دوش گرفتن مکرر درمان موقتی این بیماری است. اگر با این درمان های موقتی، مشکل شما برطرف نشد، باید با یک متخصص غدد مشورت کنید و آزمایش های تیروئید را انجام دهید تا احتمال نارسایی تیروئید در شما رد شود.

درمان بلژیکی

دانشمندان بلژیکی روش جدیدی برای کنترل عرق کف دست پیشنهاد کرده اند.

در این روش آنها برخی از اعصاب ویژه را دست کاری می کنندو به این وسیله عرق کف دست ها را برای همیشه از بین می برند محققان می گویند در روش جدیدی که ارایه کرده اند اعصاب سمپاتیک کف دست افراد را مسدود می کنند و به این وسیله سبب می شوند که کف دست هیچ گاه عرق نکند. کافی است به مدت بیست دقیقه یک عمل جراحی کوچک و بدون درد را تحمل کند.

حتما مطالعه کنید  رنگ مو سال 2019 مناسب پوست گندمی

پایان مطلب : از مطلب رنگ مو سال ۲۰۱۹ هم دیدن فرمایید

عناوین : درمان عرق کف دست در طب سنتی و طب اسلامی ، درمان عرق کف دست و پا در بارداری و کودکان

مجله اینترنتی پاپلی بخش مد و زیبایی

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن