درمان عفونت انگلی با داروی گیاهی

درمان خانگی کرمک در کودکان و داروهای گیاهی ضد انگلی و کرم روده انسان

درمان عفونت انگلی
درمان عفونت انگلی

درمان خانگی کرمک در کودکان

برای درمان خانگی کرمک در بزرگسالان و داروی انگل های روده با مجله پاپلی همراه باشید.

کرم های روده ، چون باید غذای خود را از بدن میزبان تهیه نمایند، نسبت به نوع غذای مورد نیاز زیانهای مختلف وارد می آورند. مثلا كرم آسکاریس که از غذای هضم شده ی روده ی انسان استفاده می کند زیان جبران ناپذیری وارد نمی کند،

ولی عده ای از انگل ها خون خوارند و زمانی که شمار آنها زیاد باشد و لو هر کدام مقدار کمی خون بمکند، باعث کم خونی و حتی مرگ انسان می گردد. از سوی دیگر، کرم ها سمومی از خود ترشح می نمایند که باعث کم خونی های خطرناک و عوارض مختلف عصبی مانند صرع، فلج و تشنج می شوند.

توقف رشد کودکان اغلب ناشی از همین سموم می باشد.

از علایم وجود عفونت انگلی در بدن کودکان شما می توان به آب ریزش دهان، دندان قروچه سرگیجه، ضعف، بی اشتهایی، اسهال ، استفراغ، دل درد، سوزش، ضعف و لاغری تدریجی و دیدن کابوس در هنگام خواب اشاره کرد.

هر گاه کودک شما از خوردن هر گونه غذایی امتناع ورزید و همیشه به خصوص هنگام دفع، از دل درد شکایت کرد، خیلی زود به پزشک مراجعه و علایم را بازگو نمایید. معمولا پزشک متناسب با علایم و با توجه به فصل، داروهایی تجویز می نماید که ممکن است «شربت پیپرازین» باشد.

هر دارویی که پزشک برای شما توصیه می کند حتما سر ساعت معین و به طور مرتب به کودک بخورانید تا سریع تر و بهتر بهبود یابد. اگر پزشک شربت پیپرازین را تجویز نمود، سه شب و هر شب قبل از خواب، یک قاشق مرباخوری به کودک بدهید و بعد از دو هفته باز تا سه شب تکرارنمایید

داروهای گیاهی

١ سیر : کرم کش معروفی است و باید در تمامی غذاهای کودک یک حبه انداخته شود.

۲ تخم خرفه (خلفه یا قلفه) : تخم خرفه را اگر در آب بجوشانید ومیل نمایید، کرم کش خوبی است به خصوص برای کرم کدو مصرف می شود.

۳ هسته ی آلو : مغز هسته ی آلو و آلوچه کرم کش است. مقداری ازبرگ های خشک درخت آلو را در یک لیوان آب بجوشانید تامحلول نصف شود. سپس از صافی عبور داده و میل نمایید.

۴ توت فرنگی : اگر صبح ناشتا میل کنید و تا چند ساعت چیزینخورید بسیار مفید و مؤثر در درمان عفونت انگلی می باشد.

۵ برای درمان کرم معده ی اطفال باید روی شکم آنها ضماد برگ گل و هسته ی هلوی کاملا خرد و کوبیده شده بمالید.

۶ برای رفع کرم های روده ی بچه ها باید ضمادی که از مخلوط برگهای تازه ی درخت آلو با سرکه و دوده ی نرم دودکش بخاری مخلوط شده است،تهیه نموده و آن را بر پایین شکم کودکبگذارید.

۷ پرتقال و آب پرتقال : جزء داروی انگل های روده محسوب میشود و کرم های روده ها را بیرون می کند.

مجله اینترنتی پاپلی تقدیم میکند

۸ خاکشیر : برای دفع کرم و عفونت انگلی در کودکان مفید است. می توانید صبح ناشتا بهصورت شربت درست کرده و به کودک بخورانید. می توانید نیمساعت قبل از هر وعده، از شربت خاکشیر استفاده نمایید.

۹ هویج : هویج خام رنده شده و یا آب هویج به صورت خام، اگرهشت روز صبح ناشتا مصرف شود، کرم کدو را دفع می کند.

۱۰ آویشن : کرم گش است و عفونت انگلی در کودکان را از بین میبرد . ۲ تا ۳ قاشق آن را با یک لیوان آب بجوشانید. آب آن که نصف شد، آن را صاف و با نبات شیرین کرده و میل نمایید. این جوشانده را روزانه مصرف کنید. آویشن، کرم گش فوق العاده ای می باشد.

۱۱ کلم : آب برگ کلم، کرم کش است و هر کرمی که در روده باشد،می کشد.

۱۲ تخم گشنیز : برای کشتن انواع کرم ها و عفونت انگلی در کودکان ، یک قاشق چای خوری تخم گشنیز را در یک لیوان آب داغ به مدت ده دقیقه دم کنید و بعد از هر غذا این جوشانده را میل نمایید. بسیار مفید و مؤثر خواهدبود.

۱۳ جعفری : برای دفع کرم های ریز روده، یک قاشق چای خوری جعفری خرد شده ی خشک، یک قاشق چای خوری گرد گل بنفشه و یک قاشق چای خوری گرد کرفس را در ۲ فنجان آببجوشانید و صبح ناشتا میل نمایید.

درمان کرم روده در طب سنتی

۱۴ بابونه : بابونه گیاهی مقوی، ضد کرم و نیروبخش است و به همینجهت دم کرده ی آن را در مورد کرم های بدن بسیار مفید می دانند.سعی کنید بعد از هر غذا نصف فنجان را میل نمایید.

۱۵ انار : گل، پوست، ریشه و خود میوهی انار و آب انار دارایخاصیت مقوی و قبض کننده می باشد. می توانید از این میوه بهعنوان یک داروی کرم گش استفاده نمایید.

۱۹ بادمجان : بادمجان خام را اگر به تنهایی و یا با کمی نمک بخورید،جهت از بین بردن کرم های بدن و عفونت انگلی بسیار مفید می باشد

۲۰ گل سرخ : دم کرده و یا پودر آن برای دفع کرم، اثر فوق العاده ای دارد.

سعی کنید برای تهیه غذای کودک تان حتما از چند حبه سیر استفاده نمایید.

پایان مطلب : مطلب تحریک زنان قبل از رابطه را هم بخوانید

حتما مطالعه کنید  زیبایی پوست با عسل

عناوین : درمان خانگی کرمک در کودکان و داروهای گیاهی ضد انگلی و کرم روده انسان ، درمان کرم روده در طب سنتی ، درمان خانگی کرمک در بزرگسالان ، داروی انگل های روده

مجله اینترنتی پاپلی بخش مراقبت از کودکان

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن