انتخاب همسر مناسب

انتخاب همسر خوب و مناسب ، همسرداری در اسلام ، زن خوب برای ازدواج ، همسر خوب من

انتخاب همسر خوب مناسب
انتخاب همسر خوب مناسب

اهمیت انتخاب همسر :

درک این واقعیت که انتخاب همسر، انتخاب شریک سرنوشت است اهمیت موضوع ازدواج را روشن تر می کند.

پر واضح است که همسر نیمه ی دیگری از وجود آدمی است که به تبع حضور او در زندگی، نگرش انسان نسبت به زندگی دستخوش تغییرات شگرف می شود. از این رو بی راهه نخواهد بود که همسر را نیمی از حقیقت زندگی خویش به حساب آوریم و در انتخاب او حساسیت جدی به خرج دهیم و به جای آنکه به بازار مراجعه کنیم و همسر ایده ال خود را بیابیم به وجود خود مراجعه کرده و کسی را برگزینیم که همخوانی لازم برای پیوند عمیق انسانی با ما را داشته باشد.

هر یک از ما آگاهی عمیقی نسبت به نهفته های خود داریم و بهتر از هر کسی به خصوصیات واقعی خود واقفیم و به این موضوع نیز احاطه ی کامل داریم که شریک زندگی ما اگر که کسی باشد،آینده ای نوید بخش را خواهیم داشت، اما در این مهم جدیت لازم را به خرج نداده و کوتاهی می کنیم. گسست پیوند خانوادگی و طلاق زود هنگام در دهه ی اخیر بیانگر صحت این ادعاست.

شگفت آمیز نخواهد بود اگر بگوییم وقتی که صرف انتخاب جهیزیه مراسم عروسی می شود بیشتر از زمانی است که صرف انتخاب همسر می شود.

انتخاب همسر مناسب :

انتخاب همسر از انتخاب کالا نیز برای عده ای آسانتر شده است و به تبع اشاعه ی چنین پدیده ی شوم آمار تکان دهندهی طلاق نیز روز به روز افزونتر می شود. وقتی که توجه جوانان به سمت انتخاب مه رویان بی کمال معطوف شده باشد انتظاری جز این جامعه را تهدید نمی کند. ما مطمئنیم شما که اکنون این کتاب در دستانتان گرفته اید از جمله افرادی هستید که قداست امر ازدواج را به بازی نگرفته و با اشتیاق سوزان در پی آنید تا با انتخاب همسری شایسته کانون گرم زندگی را از نور وجودی او روشن و تابنده سازید.

شما ایمان دارید که مبنای انتخاب همسر جز بر محور انسانیت امری بیهوده است که بزودی منجر به شکست و سرخوردگی می شود. شما که در انتخاب شریک زندگی به معیارهای انسانی و موازین اخلاقی توجه شایانی نموده اید بی شک راه سربلندی و افتخار را گشوده اید و به زودی لذت و انتخاب خود را خواهید چشید.

  • فرهیختگی 
  • دانایی ایمان
  • پایبندی به اصول اخلاقی عشق ، ایثار و محبت

انتخاب همسر مناسب را در مجله پاپلی میخوانید.

سه اصل جدایی ناپذیر ازدواج آسمانی و الهی خواهند بود که زندگی را به سرزمین نور و روشنایی هدایت می کنند.

فرهیختگی و دانایی درک انسان را نسبت به جهان هستی بالا و میبرد وسرسپردگی به  آستان الوهیت را فراهم می آورد.ایمان و پایبندی به مبانی اخلاقی امنیت و سلامت روانی ام جامعه را پدید می آورد و راه کمال را می گشاید و عشق، ایثار و محبت پیوند انسانی را میسر می کند و موجب اعتلای آدمی می شود. امید است تا شما با در نظر گرفتن معیارهای فوق طعم شیرین خوشبختی را در زندگی مشترکتان بچشید.

حتما مطالعه کنید  مردان چه نوع واژنی را دوست دارند؟

پایان مطلب : همچنین میتوانید از مطلب عشق ورزی به همسر استفاده کنید.

عناوین : انتخاب همسر خوب و مناسب ، همسرداری در اسلام ، زن خوب برای ازدواج ، همسر خوب من

مجله اینترنتی پاپلی بخش همسرداری موفق

Rate this post
برچسب ها

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن