سن ازدواج در ایران و مدت زمان نامزدی

سن ازدواج در ایران در سال ۹۷ مردان و زنان و زمان مناسب دوران عقد و مدت زمان نامزدی

سن ازدواج در ایران و جهان و مدت زمان نامزدی
سن ازدواج در ایران و جهان و مدت زمان نامزدی

سن ازدواج در ایران و جهان و مدت زمان نامزدی

اگر که مبنای دقیقی برای تعیین سن ازدواج و مدت زمان نامزدی وجود ندارد

لیکن به تجربه ثابت شده است که سن ازدواج در ایران از ۲۰ الی ۲۵ سالگی برای دختران و ۲۵ الی ۳۰ سالگی برای پسران که هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ عقلانی به رشد لازم دست یافته اند و می توانند با فکری روشن تر و منطقی والا و شناخت بهتر مسائل و اهداف زندگی خود را تجزیه و تحلیل نمایند و در هر مورد تصمیم عاقلانه ای اتخاذ نمایند برای پیمان زناشویی مناسب است.

لذا سن کمتر بی تجربگی و خامی را بدنبال خواهد داشت و سن بالاتر از آن بیماری های روحی و روانی را برای دختران و عدم انتخاب صحیح و درک زوجین را برای پسران به دنبال خواهد داشت. اما مدت زمان نامزدی حداقل ۶ ماه و حداکثر یک سال پسندیده تر است زیرا مدت کمتر از ۶ ماه این فرصت را فراهممی آورد تا زوجین به یک رابطه ی دوستانه و صمیمانه دست یابند تا فارغ البال با شناخت کافی از روحیات فیما بین اقدام به ازدواج نمایند.

اما مدت زمان بیشتر از یک سال به علت مراودات رابطه ی تنگاتنگ به حد اعلای خود می رسد که عدم اقدام به ازدواج موجب پریشانی افکار و تخریب روحیه ی زوجین می شود.

لازم به یاد آوریست که شرایطی همچون تحصیل در دانشگاه، ماموریت اداری و خدمت نظام وظیفه ی عمومی و… می تواند این مدت سن ازدواج در ایران را تغییر دهد.

حتما مطالعه کنید  رابطه جنسی بعد از زایمان و امکان آمیزش در سفر

هدفمندی

وقتی معیار و ملاکی برای زندگی خود نیابیم و تلاشمان در راستای هدف خاصی بکار گرفته نشود و یا با بدست آوردن هر چیزی به آرامش دست نیابیم.

افسردگی و دلمردگی تنها چیزی است که بزودی بنیان زندگی مان را متزلزل می کند.

بی هدفی پوچی را در زندگی پدید می آورد و احساس پوچی حقارت نفس را بطرز شگفت آوری در زندگی تقویت می کند. و تمامی انسانهایی که از لذت زندگی محرومند و با بدست آوردن هر چیزی تنها دلسردی است که عایدشان می شود، مسلما فاقد یک هدف متعالی در زندگی اند.

داشتن هدف در زندگی آدمی را از افتادن در لجنزار پوچی می رهاند و بسوی نور و روشنایی هدایت می کند زندگی مشترک نمی تواند بدون این مشخصه ی مهم دوام چندانی داشته باشد و پایدار باقی بماند.

مطلب سن ازدواج در ایران و جهان را از مجله پاپلی میخوانید

وقتی هدفی در زندگی وجود نداشته باشد ایستایی و رکود بر زندگی سایه می افکند و زندگی را از اصلی ترین مشخصه ی آن یعنی جریان و حرکت دور می کند.

زن و مرد جوان باید بدانند که هر یک از آنان در وهله ی اول یک انسانند. 

انسانی که به زیور و زینت معنوی زنده است لذا باید تمامی برنامه های زناشویی و آمیزشی آنان مطابق اخلاق انسانی و شئونات اسلامی باشد و از انجام آن هدفی در سر داشته باشند. هدف در زندگی نقطه ی اتکایی خواهد بود که انسان را از گمراهی و ضلالت نجات می دهد.

هشدار

در همین بحث سن ازدواج در ایران اخيرا در بعضی از خانواده ها رایج شده که بدون اجرای صیغه ی عقد دختر و پسر مدت معینی با هم رابطه داشته تا بر فرض ایجاد تفاهم به امر ازدواج اقدام نمایند.

این امر نا پسند که در بیشتر موارد به شکست انجامیده. قداست امر ازدواج را شکسته و کانون گرم خانواده را به قهقهرا کشانده است. آنانی که نا آگاهانه تن به چنین مذلتی می دهند لا اوبالی گری را در جامعه اشاعه داده و پیوند ازدواج را به بازی می گیرند.

این که تاکید شده است تا قبل از ازدواج به شناخت همسر آینده همت کنید خلاف آن چیزی است که به بهانه های واهی منجر به پرده دری و بی عصمتی می شود. لذا ضروریست تا خانواده ها و جوانان دم بخت هوشیار بوده تا فریب بولهوسانی که مایه یشرمساری خانواده می گردند و عزت و شوکت را از زندگی می زدایند را، نخورند.

پایان مطلب : از مطلب درمان جوش صورت فوری دیدن فرمایید.

حتما مطالعه کنید  درمان سوزاک مردان و زنان

عناوین : سن ازدواج در ایران در سال ۹۷ در مردان و زنان و زمان مناسب دوران عقد و مدت زمان نامزدی

مجله اینترنتی پاپلی بخش همسرداری موفق

برچسب ها

‫3 نظرها

 1. Hello! popeli.ir

  We offer

  Sending your business proposition through the Contact us form which can be found on the sites in the contact partition. Feedback forms are filled in by our software and the captcha is solved. The superiority of this method is that messages sent through feedback forms are whitelisted. This method improve the odds that your message will be open. Mailing is done in the same way as you received this message.
  Your business proposition will be open by millions of site administrators and those who have access to the sites!

  The cost of sending 1 million messages is $ 49 instead of $ 99. (you can select any country or country domain)
  All USA – (10 million messages sent) – $399 instead of $699
  All Europe (7 million messages sent)- $ 299 instead of $599
  All sites in the world (25 million messages sent) – $499 instead of $999
  There is a possibility of FREE TEST MAILING.

  Discounts are valid until May 31.
  Feedback and warranty!
  Delivery report!
  In the process of sending messages we don’t break the rules GDRP.

  This message is automatically generated to use our contacts for communication.

  Thanks for reading.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن