تفاوت زنان و مردان در ۲۶ مورد

تفاوت های جسمی و اخلاقی و روحی روانی زن و مرد در جامعه اسلام 

تفاوت جسمی زن و مرد
تفاوت جسمی زن و مرد

آشنایی زوجین با تفاوت های طبیعی یکدیگر

تفاوت زن و مرد، نه تنها، از نظر ویژگی های فیزیکی، بلکه، از نظر روحی و روانی، بسیار زیاد است، بسیاری از زوج های جوان، حتی کسانی که سال ها، با هم زندگی کرده اند، از وجود این تفاوت ها بی اطلاعند،

در حالی که ساختار ژنتیکی زنان و مردان با یکدیگر متفاوت است، در نتیجه، هر یک از آنان ویژگی های خاص خود را دارند.

در این جا، به برخی تفاوت های زنان و مردان اشاره می کنیم.

١. مردان، کلی نگرند و زنان، جزئی نگر؛ برای مثال، وقتی، زن و مردی به خانه ای می روند، مردان، به رفتار و روابط توجه دارند، در حالی که زنان، حتی، به قاب عکس کوچک خانه نیز توجه می کنند.

۲. مردان، به راحتی از روی مسائل، عبور می کنند، در حالی که زنان، جزئیات مسائل را در حافظه خود نگه می دارند و پس از سال ها، به هنگام نیاز از آنها، به نفع خود بهره برداری می کنند.

٣. زنان، همیشه، هیجان پذیرتر از مردان هستند.

۴. حالات عاطفی زنان، بیشتر از مردان است.(تفاوت عاطفی زن و مرد)

۵. زنان، به کارهای ظریف و زیبا، بیشتر علاقه دارند.

۶. زنان، کمتر از مردان، به مقولات سیاست، اقتصاد و ورزش علاقه نشان می دهند، و گاه، مسائل مورد علاقه آنان، با مردان تفاوت می کند. آنان، به مسائل عاطفی، زیبایی و … بیشتر علاقه نشان می دهند؛ بنابر این، نمی توان برخوردها را یکسان دانست.

تفاوت های روحی روانی زن و مرد

۷. زنان، از بویایی بیشتری برخوردارند. آنان، گاهی، با بوی عرق بدن یکایک برادر و خواهر خود آشنا هستند و به بوی بد حساس ترند، لازم است، مردان، این حساسیت را درک نموده، حال آنان را رعایت بکنند.

۸. انضباط و نظم در زنان، بیشتر از مردان است. مردان عادت ندارند، لباس های خود را، در جای مخصوص، آویزان کنند، ولی زنها، در این ریزه کاری ها، دقت دارند.

۹. زنان، رابطه گرا و مردها، هدف گرا هستند. زنها، رابطه حمایتی را جست و جو می کنند و از این که به نیازها و عواطف دیگران توجه دارند، به خود می بالند.

۱۰. زنان، بیشتر درباره آرایش، خانه داری، لباس و زینت صحبت می کنند، و از این که هر روز به شکل و رنگی لباس بپوشند، لذت می برند.

۱۱. زنان، در بیشتر موارد، با شوهر خود مشورت می کنند و انتظار دارند، شوهرانشان قبل از انجام هر کاری با آنان مشورت کنند.(تفاوت روانی زن ومرد)

۱۲. مردان، خشن تر و پرخاشگرتر از زنان هستند. آنان، بدون آن که قصد بدی داشته باشند، خشن صحبت می کنند.

۱۳. مردان، بیش از زنان، تحت تأثیر ماجراها و فعالیت های خارج از خانه قرار دارند.

۱۴. خانم ها، در هنگام صحبت دنبال همدرد می گردند؛ ولی، مردها کم تر همدردی می کنند.

تفاوت روحی روانی زن و مرد
تفاوت روحی روانی زن و مرد

۱۵. خانم ها، بیشتر از مردها، مسائل و ویژگی های دیگران را با زندگی خود و اطرافیان خود مقایسه می کنند؛ به طور مثال، اگر زنی گفت، شوهرم خسیس یا بد اخلاق است، مخاطب او می گوید: «شوهر من هم همین طور!» یا می گوید: شوهر من بر عکس

تفاوت های اخلاقی زن و مرد

۱۶. صحبت های مردها، کوتاه است؛ ولی، صحبت های زنان معمولا طولانی است؛ به ویژه، با هم جنس خود. زن ها، شکایت دارند که شوهرانشان با آنان کم صحبت می کنند و مردها، مدعی اند، زنان مدام حرف می زنند.

۱۷. زنها و مردها، از روش های متفاوت، برای گوش کردن استفاده می کنند. زنها، در حین گوش دادن، بیشتر سر تکان می دهند و از کلماتی همچون: آهان! خب! یا اوهوم! استفاده می کنند و مقصودشان نیز از استفاده این کلمات این است که، به حرف های شما گوش می کنم؛ اما، مردها، کم تر این حرکات را انجام می دهند و بیش تر، زمانی کلمات مذکور را به کار می برند که بخواهند، توافق خود را اعلام نمایند.

۱۸. وقتی مرد، از کار روزانه خسته به خانه برمی گردد، به آرامش و استراحت نیاز دارد؛ از این رو، ممکن است، به اخبار گوش کند یا روزنامه بخواند. خواندن روزنامه یا گوش کردن به اخبار، وسیله ای برای فراموش کردن مشکلات است و اگر، زنان، با حالات روحی شوهران خود آشنا نباشند، روزنامه خواندن آنان را بی اعتنایی به خود تلقی می کنند.

۱۹. زنها، در هنگام صحبت کردن، چشم در چشم طرف مقابل می اندازند و سخن می گویند؛ ولی، مردها، هنگام صحبت، کمتر به چشمان مقابل نگاه می کنند.

۲۰. بسیاری از زنان شکایت می کنند که مردها، شنونده مناسبی نیستند؛ در اصل، حوصله شنیدن حرف های آنان را ندارند.(تفاوت اخلاقی زن ومرد)

۲۱. زنها، بیش از مردها، به حرف زدن و صحبت کردن اهمیت می دهند و آن را روش برقراری ارتباط با همسر خود می دانند. دوست دارند، همه وقایع را با بیان جزئیات، برای همسر خود تعریف نمایند.

۲۲. دنیای مرد، استدلالی و دنیای زن، احساسی و عاطفی است.

تفاوت زن مرد در اسلام

۲۳. زنان، به طور معمول، در مکالمات، سؤالات بیشتری دارند. سؤال کردن را راهی برای ادامه گفت و گو می دانند، در حالی که مردان، پرسیدن را راهی برای کسب اطلاعات بیشتر می دانند. مردان، کمتر دوست دارند، سؤالات شخصی مطرح کنند.

۲۴. مردان، هنگام سختی دوست دارند، به درون خود بروند و کسی، خلوت آنان را بر هم نزند؛ اما، زنان، وقتی که دچار مشکل می شوند، دوست دارند، حرف بزنند و مشکل خود را به زبان آورند. مورد اهم تفاوت زن مرد همین هست.

۲۵. مردها، دوست دارند، مسائل و مشکلاتشان را به تنهایی حل کنند؛ از این رو، کم تر مسائل خود را با دیگران در میان می گذارند. زن ها، باید توجه داشته باشند، وقتی که مردشان درخواست کمک و یاری ننموده است، راهنمایی آنان ممکن است، مداخله محسوب شود.

۲۶. مردها و زنها، دیدی متفاوت، به زمان دارند و این تفاوت، خود منشأ بسیاری از سوء تفاهم ها می شود، مانند دیر کردن و مهم نشمردن رویدادهای مهم. زنها، گذر زمان را ثبت می کنند و حساب کارها را با دقت نگه می دارند؛ به خوبی می دانند، سالگرد ازدواج و سایر مناسبت های مهم چه زمانی است و ….

تفاوت زن و مرد در جامعه

این توانایی که گاه مردها را حیرت زده می کند، برای زنها، بسیار طبیعی است و در ساختار زیستی آنان، برنامه ریزی شده است. و این است تفاوت زن و مرد 

نکته جالب درباره زمان این است که زنها، هر واحد زمانی را طولانی تر از مردها حس می کنند؛ برای مثال، زن می گوید: «چند هفته پیش این کار را انجام دادی» و مرد تصور می کند، فقط چند روز پیش بوده است.

بنابر این، اگر، گاهی، با همسرتان، بر سر چنین مسائلی، اختلاف نظر پیدا کردید، بهتر است، بر نظر خود پافشاری نکنید و به زمان سنجی همسرتان بیش تر اعتماد کنید. مطمئن باشید، دقت زنها، در این گونه موارد از شما بیش تر است.

پایان مطلب

عناوین : تفاوت های جسمی و اخلاقی و روحی روانی زن و مرد در جامعه اسلام 

مجله اینترنتی پاپلی بخش همسرداری و ازدواج موفق

مطالب مرتبط:

حتما مطالعه کنید  درمان جوش صورت فوری

عشق بازی زوجین در دوران عقد

رابطه دختر و پسر مجرد

تفاوت زنان و مردان در ۲۶ مورد
۳ (۶۰%) ۳ vote[s]
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن