برای جلوگیری از حاملگی چه کنیم

برای جلوگیری از حاملگی چه بخوریم ، روشهای طبیعی جلوگیری از بارداری اورژانسی در قدیم

جلوگیری از حاملگی در مردان
جلوگیری از حاملگی در مردان

مخاطب عزیز لطفا برای جواب خود مطلب برای جلوگیری از حاملگی چه بخوریم را که حاوی نکات ارزشمند است تا انتها مطالعه کنید .

زن و شوهر، باید، با توجه به وضع خاص خود، بهترین روش سازگار را انتخاب و عمل کنند، برخی از روش های جلوگیری از حاملگی متداول، به شرح زیر است:

نزدیکی منقطع

این روش، ساده ترین راه جلوگیری از حاملگی است. در این روش، مرد، پیش از فوران منی، از زن جدا می شود و بدین ترتیب از ریختن منی در داخل دستگاه تناسلی زن جلوگیری می کند.

این روش، وقتی، مؤثر است که مرد، بتواند، چنین عملی را انجام دهد. اگر حتی مقدار مختصری از منی داخل دستگاه تناسلی زن ریخته شود، احتمال حاملگی وجود دارد. امکان حامله شدن با این روش در حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد است.

روش های اردواری

در این روش، زن و شوهر، در مدتی که تخمک زن آزاد می شود ( از روز یازدهم تا هجدهم پس از شروع قاعدگی) نزدیکیانجام نمی دهند. نزدیکی پیش و پس از این زمان، کمتر به حاملگی منجر می شود.

دیافگرام یا کلاهک رحمی

این وسیله، حلقه ای لاستیکی به شکل یک نعلبکی کوچک است که پیش از نزدیکی، باید، زن در مجرای تناسلی خود قرار دهد و هشت ساعت، پس از نزدیکی خارج نماید و پس از تمیز کردن برای مصرف دفعات بعدی نگهداری کند. این حلقه لاستیکی، دهانه گلوی رحم را می پوشاند، به طوری که از ورود اسپرم، به داخل رحم جلوگیری می کند.

حتما مطالعه کنید  درمان عرق کف دست و پا

پوشش لاستیکی

این نوع وسیله جلوگیری، به شکل پوشش لاستیکی بسیار نازکی است که مرد، آلت تناسلی خود را با آن می پوشاند و هنگام نزدیکی، منی در داخل آن می ریزد.

این نوع، وسیله جلوگیری ممکن است، سوراخ باشد، یا هنگام آمیزش پاره شود و یا هنگام جدا شدن مرد، در دستگاه تناسلی زن بماند و حاملگی رخ دهد. اگر این وسیله سوراخ نباشد و هنگام نزدیکی پاره نشود و همچنین در هنگامی که مرد می خواهد، جدا کند، کاپوت را با دست خود نگه دارد، امکان حامله شدن با این روش به حداقل خواهد رسید.

جلوگیری از حاملگی داخل رحمی (آی يو دی)

قراردادن جسم پلاستیکی یا فلزی، در داخل رحم که به شکل های گوناگون ساخته شده است، سبب می شود، حاملگی انجام نگیرد.

جلوگیری از حاملگی در زنان
جلوگیری از حاملگی در زنان

قرص های جلوگیری از حاملگی

این قرص ها، مخلوطی از هورمون های تخمدان زن است. این هورمونها، از رها شدن تخمک از تخمدان جلوگیری می کند و جدار داخلی رحم را برای لانه گزینی نامساعد می سازد.

اگر خانمی، این قرص ها را به طور مرتب و منظم استفاده می کند، امکان حامله شدن وجود نخواهد داشت.

مصرف این قرص ها چنین است

به طور معمول، هر بسته دارای ۲۱ عدد قرص که باید، از روز پنجم قاعدگی، هر شب و به طور مرتب برای ۲۱ روز مصرف گردد؛ سپس، قرص، قطع شود. به طور معمول، سه روز، پس از قطع مصرف قرص، قاعدگی شروع می شود.

این قرص ها را باید پیش از خواب خورد تا از عوارض دل به هم خوردگی و یا استفراغ جلوگیری شود. انتخاب و مصرف این قرص ها باید، با تجویز پزشک باشد.

فرزند خواهی

زوج های جوان، در نخستین سال های ازدواج، از بچه دار شدن خودداری می کنند تا از لحاظ روانی و مالی که هر دو در این امر، اهمیت فراوان دارد، بتوانند، وضع خود را با زندگی مشترک منطبق سازند.

آنان، پیش از آن که صاحب فرزند شوند، باید فرصت کافی داشته باشند که فقط شریک زندگی یکدیگر باشند، تا زمانی که نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کرده، و افکارشان از جانب یکدیگر آسوده شود و تصادی در زندگی زناشویی نداشته باشند.

زمانی که با مطالعه و کسب مهارت های لازم، بتوانند، فرزندی لایق تربیت نمایند.

پایان مطلب

عناوین : برای جلوگیری از حاملگی چه بخوریم ، روشهای طبیعی جلوگیری از بارداری اورژانسی در قدیم 

مجله اینترنتی پاپلی بخش دوران بارداری 

حتما مطالعه کنید  پیشگیری از ایدز و نشانه های ایدز

مطالب مرتبط:

عوارض بارداری و سقط جنین + عکس

کپسول ضد بارداری قابل کاشت و نورپلانت

فرزندآوری و بهترین زمان آن در طول هفته

مزیت و معایت استفاده از کاندوم زنانه

قرص ضد بارداری ld + چسب ضد بارداری 

Rate this post
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن